Žaneta Kremsa, FNLP

Jsem specialistka na funkční výživu, zdravý životní styl a psychickou pohodu.
Arteterapeutka  (ve výcviku)  a umělkyně.

 

Má cesta k funkční výživě a arteterapii začala před několika lety, kdy jsem se kvůli svým osobním zdravotním problémům začala zajímat o výživu a zdravý životní styl. Své potíže jsem z větší části vyřešila díky nutričnímu protokolu GAPS, který se mi ale kvůli problémům s trávením tuků a histaminové intoleranci nedařilo dokončit. To mě motivovalo k absolvování certifikace na GAPS terapeuta, kde jsem se naučila, jak tento terapeutický protokol přizpůsobit individuálním potřebám. V té době jsem přišla do kontaktu také s funkční výživou, kterou jsem vystudovala v USA pod vedením Andrey Nakayami. Toto studium mi otevřelo oči v mnoha ohledech a naučilo mě, že klíčem k uzdravení je porozumět tomu, co se doopravdy děje s naším tělem, najít jeho potřeby a zacílit pravou příčinu potíží.

Po návratu do Čech jsem se seznámila s Evou Hájkovou a Honzou Vojáčkem, se kterými jsem v roce 2018 založila Institut funkční medicíny a výživy. V Institutu jsem měla tu čest setkat se s nesčetnými inspirujícími příběhy lidí, kteří se rozhodli změnit svůj život k lepšímu. S každým příběhem a každým úspěchem jsem si čím dál více uvědomovala, že mé poslání je pomáhat lidem cítit se lépe nejen fyzicky, ale i duševně. A jelikož mám velmi blízko k umění, začala jsem v roce 2022 studovat 3letý obor arteterapie, která mi vše nádherně doplňuje. ♡

Mé služby jsou určeny především pro lidi s úzkostmi, stresem, syndromem vyhoření, nebo nízkým seběvědomím. Zaměřuji se také na prevenci poruchu příjmu potravy.

Můj přístup není o změně stravy a motivaci ke cvičení. Je o hlubokém porozumění jedince a jeho potřebám. Nabízím personalizovanou péči, která kombinuje nejnovější poznatky funkční výživy s technikami mentálního koučinku a arteterapie. Nabízím cestu k sobě.

S láskou,

 

Profesní zkušenosti a odbornost

 • 2024 – dodnes: Individuální a skupinové arteterapeutické konzultace
 • 2022 – dodnes: Mentoring a lektorování V Institutu funkční medicíny a výživy.
 • 2022 – dodnes: Studium Arteterapie (Akademie Alternativa)
 • 2022 – dodnes: kurz koučinku (Mindset Coaching)
 • 2020: Certifikace v oboru nutrigenomiky a nutrigenetiky (Nordic Laboratories, Škola Klinické Naturopatie)
 • 2018-2022: Společně s Mgr. Evou Hájkovou, MBA, MPH a MUDr. Janem Vojáčkem, CFMP jsem založila Institut funkční medicíny a výživy, pod kterým jsem vedla kliniku funkční medicíny a vzdělávací programy v oblasti funkční medicíny a výživy.
 • 2018: Moderování online konference o zdraví a životním stylu – Miminko maminko, která se zaměřuje na faktory, kterými se dá příznivě ovlivnit zdravotní stav ještě nenarozených dětí.
 • 2018: Dokončení studia v oblasti funkční výživy a zdravého životního stylu a získání titulu FNLP (Functional Nutrition and Lifestyle Practitioner) (Functional Nutrition Lab).
 • 2017-2018: Studium tradiční čínské medicíny na 1. škole tradiční čínské medicíny
 • 2016 - dodnes: Konzultace v oblasti funkční výživy a zdravého životního stylu
 • 2016: Certifikace na GAPS (gut and psychology syndrom) terapeuta (Cambridge, Dr. Natasha Campbell-McBride)
 • 2016: Certifikace v oblasti funkční výživy (Holistic Nutrition Lab, Andrea Nakayama, CNE, CNC, CHHC)
 • 2015: Certifikace v oboru Holistic Nutrition a Allergy Testing na School of Natural Health and Sciences.
 • 2012-2018: Vedení stránek o nutričním protokolu GAPS, s názvem Živá kultura. Společně s Janou Dell Plotnárkovou, se kterou jsme také napsaly dvě kuchařky: Snídaně trochu jinak a Vaříme trochu jinak (ta vyšla i v tištěné podobě pod nakladatelstvím Euromedia).

 

Členství

Jsem členkou mezinárodní asociace uměleckých terapií - MAUT. A chapter leaderem Nadace Westona A. Pricea.

 

Absolvování odborných seminářů a kurzů, mezi něž patří např.:

Skupinová arteterapie pro vlastní rozvoj i profesní praxi (Akademie Alternativa), Kresba postavy - FDT (Zdeněk Altman, psycholog), Psychopatologie dětí a dospívajících (Pražská vysoká škola psychosociálních studií), Where Nutrition meets Psychiatry (Nicola Walters), Terapie pro řešení nespavosti, stresu a psychických poruch (MUDr. Anastazja Holecko a Bc. Petra Štorch), Working With Core Beliefs of „Never Good Enough“ (National Institute for the Clinical Application of Behavioral Medicine), Expert Strategies for Working with Anxiety (National Institute for the Clinical Application of Behavioral Medicine), Syndrom zvýšené propustnosti střev (Eva Klečková Dip. NNT, Jana Zahradníková Dis.), SIBO: An Evidence-Based Functional Approach to Diagnosis and Treatment (Kresser Institute), SIBO funkční přístup (Eva Klečková, Dip. NNT), Přerušované půsty a otužování (Renáta Davidová, FNLP), Mykoterapie – léčivé houby (1. škola tradiční čínské medicíny), Maternal and Pediatric Implications due to MTHFR and Methylation Dysfunction (Seeking Health Educationl Institute), In Practise Practitione Success Series (Kresser Institute), Hormonální nerovnováha, aneb jak je důležité ženské zdraví (Mgr. Lenka Ptáčníková), Dirty Genes (Seeking Health Educational Institute), Chronický stres, únava a vyčerpání (Eva Klečková, Dip. NNT), Analýza střevního mikrobiomu (Mgr. Anna Fabiánová), 5R protokol (Eva Klečková, Dip. NNT)

 

Média:

Vystupovala jsem v České televizi v pořadu SAMA DOMA, v TV Seznam v pořadu RODINKA, v TV Nova v pořadu Víkend a na CNN Prima News v pořadu Silný hlas. Natáčela jsem také rozhovory v podcastech, nebo v Rádiu Kiss. Rozhovor se mnou vyšel také v časopisu AHA pro ženy, Těhule, Miminko, nebo třeba v Bylinkovém magazínu.

Volný čas

Inter-Art, o.s.
V roce 2006 jsem společně s Janou Kubátovou založila neziskovou organizaci na podporu současného umění, pod kterou jsme vedly online galerii a pořádaly výstavy a další umělecké projekty. | facebook.com/InterArt

Beaux {bó}
V roce 2011 jsem s Janou Kubátovou vytvořila street wear label, s potisky českých současných umělců. | facebook.com/beaux.cz

Ve svém volném čase maluji obrazy a trávím čas se svou rodinou, se kterou jsem dlouhodobě žila v zahraničí. Díky manželově práci jsme se často stěhovali do různých destinací. Žili jsme např. v Mexiku, Španělsku, Kataru, Rusku, Gruzii, Polsku, Turecku, Austrálii nebo Argentině. Nyní jsme se usadili v Čechách, do krásné krajiny v okolí Brdských lesů a rozrostli jsme se o úžasnou zvířecí smečku. ♡

TOP