Žaneta Kremsa.

Žaneta Kremsa.

 

Vzdělání a praxe

Výživu jsem vystudovala v Anglii na School of Natural Health Sciences, kde jsem se specializovala na potravinové a environmentální alergie. V roce 2016 jsem v anglické Cambridge získala u Dr. Natashy Campbell McBride certifikaci na GAPS terapeuta. V témže roce jsem absolvovala ve Spojených státech amerických tréning funkční výživy Full Body System, který je veden mezinárodně uznávanou Andreou Nakayamou. Tam si v současné době dodělávám certifikaci FNLP (praktik funkční výživy a životního stylu). Dále se vzdělávám na několika institucích, mezi něž patří např. funkční výživa na Chriss Kresser Institute, genetické mutace u Dr. Bena Lynche v Seeking Health Educational Institute nebo čínská medicína na 1. škole tradiční čínské medicíny. V České republice jsem pracovala 2 roky jako asistentka klinických studií, fáze 3.

Kromě poradenství pořádám také workshopy a semináře, jsem aktivní členkou SHEI komunity a společně s manželem zastupuji v České republice Weston A. Price Foundation.

V roce 2012 jsem s Janou Dell Plotnárkovou založila stránky Živá kultura, kde jsem pravidelně publikovala články a GAPS recepty. S Janou jsem také napsala dvě kuchařky: Snídaně trochu jinak a Vaříme trochu jinak.

V současné době spolupracuji s Hanou Štipák, se kterou pořádám online konference. Naší první byla konference Miminko maminko, která se zaměřuje na faktory, kterými se dá příznivě ovlivnit zdravotní stav budoucích generací.

Začátkem roku 2018 jsem společně s Evou Hájkovou a MUDr. Janem Vojáčkem založila Institut funkční medicíny a výživy, pod kterým vzděláváme odborníky ve výživě a lékaře, zajímající se o funkční medicínu a výživu.

Cesta k funkční výživě

K funkční výživě jsem se dostala skrze své vlastní zdravotní problémy, které mi začaly potom co jsem absolvovala očkování proti žloutence typu A a B, břišnímu tyfu, žluté zimnici a proti meningokokovým infekcím. To vše během dvou měsíců, jako ochranu před vycestováním do zahraničí. Své problémy jsem veskrze vyřešila skrze GAPS nutriční protokol, na kterém jsem byla celkem 2x, ale kvůli problémům s trávením tuků se mi nedařilo protokol dokončit. Ze stejného důvodu jsem si prošla certifikací GAPS terapeuta, kde jsem se naučila, jak tento terapeutický protokol přizpůsobit různým potřebám. V té době jsem také přišla do kontaktu s funkční medicínou a já se naučila, že k tomu abych se uzdravila, potřebuji porozumět co se doopravdy děje s mým tělem, najít jeho potřeby a zacílit pravou příčinu onemocnění. Nyní se těším plnému zdraví a své nabyté znalosti a zkušenosti předávám dál.

Zájmy

Ve svém volném čase se věnuji malbě obrazů, manželovi a dceři Mie. Od roku 2006 jsem žila se svou rodinou v zahraničí, kde jsme se často stěhovali do různých destinací. Žili jsme např. v Mexiku, Španělsku, Kataru, Rusku, Turecku, Austrálii nebo Argentině. Mluvím anglicky a španělsky. V roce 2016 jsme se vrátili do Prahy a plánujeme se usadit v okolí Brdských lesů.