Žaneta Kremsa, FNLP

 

Vzdělání a praxe

Výživu jsem vystudovala v Anglii na School of Natural Health Sciences, kde jsem se specializovala na potravinové a environmentální alergie (SNHS). V roce 2016 jsem v anglické Cambridge získala u Dr. Natashy Campbell McBride certifikaci na GAPS terapeuta (CGP). V témže roce jsem absolvovala ve Spojených státech amerických tréning funkční výživy Full Body System, který je veden mezinárodně uznávanou Andreou Nakayamou a který jsem v dubnu 2018 zakončila certifikací FNLP (praktik funkční výživy a životního stylu). V České republice jsem pracovala 2 roky jako asistentka klinických studií, fáze 3.

V roce 2018 jsem společně s Mgr. Evou Hájkovou, MBA, MPH a MUDr. Janem Vojáčkem, CFMP založila Institut funkční medicíny a výživy, pod kterým vzděláváme odborníky ve výživě a lékaře, zajímající se o funkční medicínu a výživu a vedeme kliniku funkční medicíny.

V současné době se věnuji zejména lektorské a mentorské činnosti, přednáším o výživě a zdravém životním stylu a pořádám workshopy o fermentování. Společně s manželem zastupuji v České republice nadaci Westona A. Price.

Spolupracuji také s Hanou Štipák, se kterou jsem natočila online konferenci o zdraví a životním stylu Miminko maminko, která se zaměřuje na faktory, kterými se dá příznivě ovlivnit zdravotní stav budoucích generací.

Od roku 2012 do roku 2018 jsem s Janou Dell Plotnárkovou vedla stránky Živá kultura, kde jsem pravidelně publikovala články a GAPS recepty. S Janou jsme také vytvořily dvě kuchařky: Snídaně trochu jinak a Vaříme trochu jinak, které jsou k dostání u mě na stránkách.

Cesta k funkční výživě

K funkční výživě jsem se dostala skrze své vlastní zdravotní problémy, které mi začaly potom co jsem absolvovala očkování proti žloutence typu A a B, břišnímu tyfu, žluté zimnici a proti meningokokovým infekcím. To vše během dvou měsíců, jako ochranu před vycestováním do zahraničí. Své problémy jsem veskrze vyřešila skrze GAPS nutriční protokol, na kterém jsem byla celkem 2x, ale kvůli problémům s trávením tuků a histaminové intoleranci se mi nedařilo protokol dokončit. Ze stejného důvodu jsem si prošla certifikací GAPS terapeuta, kde jsem se naučila, jak tento terapeutický protokol přizpůsobit různým potřebám. V té době jsem také přišla do kontaktu s funkční medicínou a já se naučila, že k tomu abych se uzdravila, potřebuji porozumět co se doopravdy děje s mým tělem, najít jeho potřeby a zacílit pravou příčinu onemocnění.

Zájmy

Ve svém volném čase se věnuji malbě akrylem a své rodině, se kterou jsem od roku 2006 žila v zahraničí. Díky manželově práci jsme se často stěhovali do různých destinací. Žili jsme např. v Mexiku, Španělsku, Kataru, Rusku, Gruzii, Turecku, Austrálii nebo Argentině. Mluvím anglicky a španělsky. Nyní jsme se usadili v Čechách, ale cestování máme pořád rádi a kdo ví, kam nás osud opět zavane… 🙂