Koncem roku 2017 jsem společně s Mgr. Evou Hájkovou, MBA a MUDr. Janem Vojáčkem založila Institut funkční medicíny a výživy, pod kterým spolupracujeme s dalšími lékaři a terapeuty jako tým tak, abyste benefitovali z našich vědomostí a zkušeností co nejvíce. V rámci Institutu také vzděláváme odborníky ve výživě a lékaře, zajímající se o funkční medicínu a výživu.

Stránky ifmv.cz jsou nyní ve fázi přípravy. Jejich spuštění očekáváme každým dnem.

Veškeré konzultace je možné uskutečnit osobně v Institutu funkční medicíny a výživy (Nedvědovo nám. 3, Praha 4 Podolí), nebo přes Skype.

Wellness program

Je určen pro ty, kteří chtějí a jsou připraveni zapracovat na svém zdraví a životním stylu a preferují spolupráci s „průvodcem“.

Po vyplnění dotazníků si s vámi domluvíme vstupní konzultaci, na které probereme váš příběh a na základě všech informací vám navrhneme konkrétní laboratorní testy. Jakmile budeme mít výsledky testů, domluvíme si další konzultaci, na které vám navrhneme wellness program.

Výstupem programu je 1-2 stránkový terapeutický plán, wellness doporučení a případně seznam vhodných přírodních doplňků stravy, anebo nutraceutik. Doporučujeme kontrolní konzultace s odstupem 1 měsíce, na kterých budeme postupovat dle terapeutického plánu a přizpůsobovat stravu a případné doplňky stravy (nutraceutika). Celková spolupráce obvykle trvá 3-6 měsíců.

Upozornění: V rámci wellness programu je potřeba podstoupit alespoň některé z navrhovaných laboratorních testů. K testování doporučujeme buď standardní testy hrazené zdravotní pojišťovnou anebo specializované testy funkční medicíny, které je potřeba podstoupit jako samoplátce. Laboratoře, se kterými spolupracujeme, jsou převážně v UK, USA a v ČR. K analýze biochemie a dalších biomarkerů používáme referenční hodnoty funkční medicíny, které se mírně liší od standardů a zaměřují se na optimální hodnoty. Analýzu testů provádí lékaři z našeho týmu.

Celková analýza zdravotního stavu

Je určena pro ty, kteří mají chronické zdravotní problémy a nespokojí se s pouhým potlačováním symptomů. Výstupem je 15-35 stránkový dokument, ve kterém jsou detailně popsány možné příčiny zdravotních problémů. Vysvětlíme vám, jak je řešit z pohledu funkční a preventivní medicíny. Navrhneme vám jídelníček, terapeutický plán a případné doplňky stravy.

Po vyplnění detailních anamnestických, epigenetických dotazníků a po projití vašich lékařských zpráv a laboratorních výsledků si s vámi dohodneme vstupní konzultaci, kde případně doporučíme další testování. Analýzu laboratorních testů provádí některý z lékařů v našem týmu. K dalšímu testování doporučujeme buď standardní testy hrazené zdravotní pojišťovnou anebo specializované testy funkční medicíny, které je potřeba podstoupit jako samoplátce. Laboratoře, se kterými spolupracujeme, jsou převážně v UK, USA a v ČR. K analýze biochemie a dalších biomarkerů používáme referenční hodnoty funkční medicíny, které se mírně liší od standardů a zaměřují se na optimální hodnoty. Jakmile obdržíme výsledky testů, zpracováváme detailní analýzu, kterou vám prezentujeme v písemné podobě.

Na analýze spolupracujeme s dalšími odborníky, lékaři a specialisty na výživu. V ceně programu je zahrnuta emailová komunikace po dobu 1 měsíce od zaslání vypracované analýzy, ve které sledujeme Váš stav a případně upravujeme terapeutický protokol, včetně jídelníčku.

GAPS poradenství

Zkratka GAPS pochází ze slova GUT and PSYCHOLOGY SYNDROME (syndrom trávení a psychologie). Tento terapeutický protokol je založen na stavu střevního mikrobiomu, který má významný vliv na stav naší psychiky a na naše celkové zdraví.

Protokol GAPS zahrnuje různá chronická onemocnění, pramenící z nezdravého stavu střev. Patří mezi ně autoimunitní onemocnění (celiakie, revmatoidní artritida, diabetes, roztroušená skleróza, osteoartritida, Crohnova choroba, ulcerózní kolitida, lupénka atd.), atopická onemocnění (astma, ekzém, různé alergie), potravinové alergie a intolerance, chronický únavový syndrom, fibromyalgie, artritida, menstruační problémy, poruchy štítné žlázy, různé zažívací problémy (jako je syndrom dráždivého tračníku, gastritida, chronické průjmy a zácpy, syndrom propustného střeva) a potíže (typu bolest kloubů a svalů, kožní problémy, hormonální nerovnáváha, deprese, problémy s pamětí, neschopnost se soustředit, úzkost, třes, tiky, křeče aj.).

Základem GAPS je specifická sacharidová dieta (SCD). GAPS ji doplňuje o vývary, které se stávají hlavní terapeutickou složkou, o fermentované potraviny, které uvádějí do rovnováhy střevní mikrobiom a zaměřuje se na detoxikaci organismu. Tento terapeutický protokol by se měl dodržovat přibližně 2 roky.

V rámci poradenství vám sestavíme personalizovaný GAPS protokol. K analýze používáme nástroje funkční medicíny a detailní dotazníky, které od vás budeme potřebovat vyplnit.

Je možné konzultovat i váše aktuální zdravotní problémy na GAPS protokolu, který držíte samy podle knihy Gut and Psychology Syndrom od Dr. Natashy Campbell-McBride.

GAPS poradenství vede Žaneta Kremsa, certifikovaná GAPS poradkyně.

Analýza jídelníčku a sestavení nového

Je určena pro ty, kteří se nyní nachází v období, které vyžaduje zvýšené potřeby některých živin. Například těhotné nebo kojící ženy, nebo lidé s určitým zdravotním problémem. Analýzu jídelníčku je také možné vypracovat pro rodiče, kteří chtějí optimalizovat jídelníček dítěte s ohledem na jeho zdravotní stav.

Analýza jídelníčku a vhodně navržená strava, sestavená na míru přímo pro vás, pomůže dodat do těla přesně ty živiny, které vaše tělo potřebuje. Soustředíme se také na stav vašeho střeva, jelikož nejsme to, co jíme, ale to co dokážeme vstřebat.

Nejprve detailně analyzujeme váš dosavadní jídelníček a zdravotní problémy, podle principů funkční medicíny. A na základě všech podstatných informací od vás a případně vašeho ošetřujícího lékaře, sestavujeme jídelníček na míru včetně doporučených doplňků stravy, pokud jsou potřeba (nejsme distributoři žádné konkrétní značky ani ve spojitosti s MLM). Doporučujeme jen osvědčené a čisté přípravky bez zbytečných aditivních látek.

Spolupráce trvá cca 2-4 týdny. K analýze používáme detailní dotazníky, které po vyplnění pošlete mailem zpět. Analýza samotná trvá cca týden (dle čekací doby) a výstupem je report zahrnující naše poznatky, doporučení a navržené změny včetně jídelníčku a případná doporučení na doplňky stravy (neočekávejte vážení potravin, počítání kalorií apod.). Tyto nástroje používáme jen ve výjimečných případech, jakou je například těžká cukrovka 1 či 2 typu.